دانستنی های قیر


مدل تونیک زنانه
  سارافون بارداری 94sarafoonمدل سارافن بارداریمدل های جدید تونیک 2015مدل مانتو تونیکی 2015مدل تونیک عروس 2015
مدل موی زنانه
طلا وزیورآلات زنانه
  بدلیجات ارزان قیمت
مدل بلوز زنانه
  مدل لباس ، لباس مجلسی زنانه ، مدل های شیک لباس مهمونی دخترانه ، طرح های شیک لباس مجلسی 94مدل بلوز زنانه
گالری کیف زنانه

محصولات ویژه

دانستنی های قیر

» دسته بندی ها: مدل لباس

قیر از مشتقات نفت است و این ماده‌ی سیاه رنگ و خمیری در ساخت آسفالت و همچنین عایقکاری رطوبت به کار برده می‌شود. باتوجه به مواد خامی که قیر از آن استخراج می‌شود دارای کیفیت‌های گوناگونی است این در حالی است که کیفیت قیر ایرانی در خاورمیانه حرف اول را می‌زند. در بین ۲۵ کشور صادر کننده قیر در دنیا ایران با تولید ۲ میلیون و ۳۰۰هزار تن جزو هفتمین تولید کننده و چهارمین صادر کننده قیر به حساب می آید. با وجود تحریم‌های صورت گرفته در این چند سال اخیر بیشترین خریداران قیر ایرانی٬آفریقا٬جنوب٬ شرق و جنوب شرق آسیا و کشورهای خاورمیانه است که در این میان کشورهای اروپایی قیر ایرانی را با واسطه خریداری می‌کنند. شرکت‌های نفتی فراوانی در زمینه‌ی خرید و صادرات قیر در ایران مشغول به فعالیت هستند که در میان آن‌ها نفت پاسارگاد ۶۰ درصد از این بازار را به دست دارد. فروش قیر باعث افزایش ارزش محصولات نفتی می‌شود. با افزایش کیفیت قیر علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی٬ از فروش قیر صادراتی در داخل جلوگیری می‌شود.

تعیین سطح قیمت قیر

مرجع تعیین کننده قیمت قیر منطقه به‌عهده کشور بحرین است با این وجود کیفیت قیر بحرین از قیر ایرانی پایین‌تر و قیمت آن نیز بیشتر است. زیرا به علت صادر کردن چند مورد قیر بی کیفیت ایران از این مسئولیت سلب شده اشت. بنابراین با افزایش تولید کننده باید رقابت در بازار داخلی ساماندهی شود. بازار جهانی در سال حدود ۱۰۰ تن قیر خریداری می‌کند با توجه به این رقم شرکت‌های داخلی می‌توانند با تولید قیر با کیفیت نقش ایران را در این بازار پررنگ‌تر کنند. طی سال‌های گذشته قیمت قیر نوسانات زیادی داشته است و قیمت قیر صادراتی ایرانی نسبت به عوامل داخلی و جهانی بی تاثیر نبوده است. نوسانات ارزش دلار و بازار عرضه و تقاضا از جمله این عوامل موثر است. به طور طبیعی هر ساله در فصل تابستان به دنبال افزایش تقاضای قیر قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

 دانستنی های قیر مدل لباس

انواع قیر و کاربرد آ‌ن‌ها

قیر با توجه به میزان کیفیت آن دارای انواع مختلفی است از جمله قیر آلاستومری و قیر پلیمری در حفظ محیط زیست موثر بوده و از آنجایی که قیر ۵ درصد آسفالت را تشکیل می‌دهد عمر آسفالت را به مراتب ۱۵ سال بیشتر می‌کند. استاندارد قیر را با توجه به موقعیت جغرافیایی می‌سنجند.

قیر امواسیون برای اسفالت سرد در محیط‌های مرطوب٬ قیر شل جهت مصارف ساختمانی٬ قیر مخلوط برای صادرات و بیشتر برای ساخت ورقه‌های پوشش بامقیر طبیعی که دوام ان از قیر نفتی بیشتر است٬ قیر سفت٬ قیر دهمیده برای مصارف ساختمانی و راه سازی و قیر خالص از انواع قیر تولیدی هستند.

تکنولوژی پلی بگ

تکنولوژی جدید پلی بگ در زمینه کمک به محیط زیست ایجاد شده که باعث بسته بندی و قابلیت حمل و نقل آسان‌تر گریدهای قیر می‌شود. پلی بگ از ضایعت گرمایشی٬ صرف هزینه‌ی زیاد در بسته بندی و جابجایی قیر جلوگیری می‌کند. ایران به واسطه‌ی یکی از بزرگترین ذخایر نفتی جهان در صنعت قیر حضور پررنگی دارد. تولید قیر در ایران از سال ۱۳۸۲ با فعالیت ۲ شرکت آغاز به کار کرد. اما امروز شرکت‌های زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند البته حضور واحدهای غیر استاندارد قیر سازی در بازار داخلی کم نیست.

More from my site


مطالب پیشنهادی:

ارسال نظر به "دانستنی های قیر"
مدل مانتو
  مدل های جدید مانتو زنانهمانتو دخترانه 2016مانتو دخترانهManto 2016Manto 2016
مدل شال وروسری
  مدل شال مهمونیمدل شال زنانه 94مدل روسری ترکی 94مدل شال زنانه 94مدل شال وروسری 94مدل شال زنانه 2015روسری زنانه 2015
مدل کیف و کفش زنانه
  مدل های کفش مجلسی زنانه 94مدل کفش زنانه 94، کفش مجلسی دخترانه 2015، مدل کفش رنگ 2015، کفش زنانه رنگ 94