تجهیزات و امکانات ساختمان های هوشمند


مدل تونیک زنانه
  سارافون بارداری 94سارافونسارافون محلسي94sarafoonمدل سارافن بارداریمدل های جدید تونیک 2015Model tunik 2015مدل مانتو تونیکی 2015مدل تونیک عروس 2015مدل تونیک زنانه طرح نوروز 94
مدل موی زنانه
  گلاه گیسShinion-arosShinion
طلا وزیورآلات زنانه
  بدلیجات ارزان قیمتghoshvareghoshvareringgardanbandshiniongardanbandsine-rizDASTBANDghoshvare
مدل بلوز زنانه
  blozblozمدل لباس ، لباس مجلسی زنانه ، مدل های شیک لباس مهمونی دخترانه ، طرح های شیک لباس مجلسی 94bluz 94مدل بلوز زنانهb
گالری کیف زنانه
  کيف دستيکيف مجلسي 94setkif-polkifkif-dasti

محصولات ویژه

تجهیزات و امکانات ساختمان های هوشمند

» دسته بندی ها: اخبار اجتماعی

 برای اینکه بهتر متوجه این موضوع شویم که چرا در ساختمان ها از سیستم هوشمند ساختمان استفاده میشود.در زیر به یک سری از این دلایل اشاره میکنیم.

بهره وری در انرژی یکی از مهم ترین دلایل :

در اکثر کشور ها تولید انرژی ،توزیع و مصرف آن یک مسئله ی مهم و حیاتی است. به خصوص در کشور های پیشرفته که به موضوع خیلی اهمیت میدهند.و از طرفی هم مسئله هوای پاک ومحیط زیست سالم نیز قابل تامل است.برای همین هوشمند سازی ساختمان ها به خاطر اینکه در مصرف انرژی صرفه جویی میکند و هزینه ها را کاهش میدهد حائز اهمیت است.

تجهیزات یک خانه دارای سیستم هوشمند :

۱.قابلیت کنترل سیستم روشنایی:

سیستم روشنایی در این ساختمان ها میتواند برای هر قسمت به صورت مجزا کنترل شود. کنترل روشنایی از راه های مختلف امکان پذیر است.

-کنترل روشنایی بر اساس سناریو:برای این سیستم ها میتوان سناریو های مختلف تعریف کرد .مثلا سناریوی خواب، کاربر میتواند بدون سرکشی به کل ساختمان از خاموشی سیستم روشنایی اطمینان پیدا کند.

-کنترل روشنایی براساس حسگر ها:برا اساس حسگر ها سیستم روشنایی به این صورت است که سنسور ها حضور افراد را حس میکنند و روشنایی را فعال میکنند ودر صورت نبودن سکنه در مکان حسگر ها سیستم روشنایی را خاموش میکنند.

تجهیزات و امکانات ساختمان های هوشمند اخبار اجتماعی

-تنظیم میزان روشنایی:بر این اساس سیستم های هوشمند ،روشنایی را بر اساس نور طبیعی افزایش یا کاهش میدهند که این روش در کاهش مصرف انرژی تاثیر به سزایی دارد.

-سیستم پیشرفته نور پردازی: چراغ های دکوراتیو، نماکاری های،نور مخفی ها، RGB و تکنولوژی های نظیر آن در این قابلیت جای دارند.

۲٫سیستم پرده و درب و …

در واقع در این سیستم درب ها  و حتی پرده ها میتوانند با برنامه ی قبلی کنترل شوند.یعنی مثلا در مواقعی که میزان نور بالا است پرده ها را کنار میزند.که با این کار هم سیستم گرمایشی هم روشنایی کنترل خواهند شد. و در مصرف انرژی نیز صرفه جویی میشود.

سرمایش و گرمایش هوشمند:

در سیستم هوشمند سازی ساختمان ، دمای پیش فرض برای ساختمان توسط کاربر مشخص میشود و برنامه ریزی میشود.سیستم هوشمند تشخیص میدهد که چه زمانی نیاز به گرمایش است و چه زمانی نیاز به سرمایش.درست است که این کار را ترموستات های قدیمی هم میتوانند انجام دهند ، اما تفاوت این سیستم در این است که مثلا اگر سیستم گرمایشی روشن بود و درب باز شد اول سیستم هوشمند درب را میبندد بعد سیستم گرمایشی را دوباره فعال میکند. که این مسئله در بهره وری انرژی اثر میگذارید.

سیستم امنیتی:

برقراری امنیت در ساختمان ها از مهم ترین سیستم هاست.در ساختمان هوشمند علاوه بر آلارم و سنسور و .. سیستم های اکتیو نیز حضور دارند.امکاناتی که یک سیستم هوشمند در اختیار کاربر قرار میدهد عبارتند از :

-قابلیت فعال سازی سیستم بر اساس سناریو های خاص

-آلارم های فعال در صورت حضور شخصی غیر مجاز و ارسال SMS به صاحب خانه

-شبیه سازی حضور

-اطفای حریق

-امکان مشاهده دوربین مدار بسته از طریق گوشی تلفن همراه حتی زمانی که در منزل نیستند

تجهیزات و امکانات ساختمان های هوشمند اخبار اجتماعی

فضای سبز

در سیستم هوشمند سازی ساختمان حتی آبیاری باغچه ها و فضای سبز نیز به عهده سیستم است. این سیستم می تواند برای نگهداری از انواع گیاهان برنامه ریزی شود.

تجهیزات و امکانات ساختمان های هوشمند اخبار اجتماعی

 

More from my site


مطالب پیشنهادی:

ارسال نظر به "تجهیزات و امکانات ساختمان های هوشمند"
مدل مانتو
  مدل های جدید مانتو زنانهModel mantoمانتو دخترانه 2016mantoمانتو دخترانهManto 2016Manto 2016manto 95Mantomanto iraniManto95Manto 94Manto fمانتو کره ايمانتو کوکيmanto 2015Manto94مانتو ترکي 94مدل های مانتو 2015مانتو اسلامي
مدل شال وروسری
  روسريمانتو تابستانیشال مجلسيمدل شال مهمونیمدل شال زنانه 94مدل روسری ترکی 94مدل شال زنانه 94مدل شال وروسری 94مدل شال زنانه 2015روسری زنانه 2015
مدل کیف و کفش زنانه
  setmodel-sandalsandalمدل های کفش مجلسی زنانه 94مدل کفش زنانه 94، کفش مجلسی دخترانه 2015، مدل کفش رنگ 2015، کفش زنانه رنگ 94