برق گرفتگی


مدل تونیک زنانه
  سارافون بارداری 94سارافونسارافون محلسي94sarafoonمدل سارافن بارداریمدل های جدید تونیک 2015Model tunik 2015مدل مانتو تونیکی 2015مدل تونیک عروس 2015مدل تونیک زنانه طرح نوروز 94
مدل موی زنانه
  گلاه گیسShinion-arosShinion
طلا وزیورآلات زنانه
  بدلیجات ارزان قیمتghoshvareghoshvareringgardanbandshiniongardanbandsine-rizDASTBANDghoshvare
مدل بلوز زنانه
  blozblozمدل لباس ، لباس مجلسی زنانه ، مدل های شیک لباس مهمونی دخترانه ، طرح های شیک لباس مجلسی 94bluz 94مدل بلوز زنانهb
گالری کیف زنانه
  کيف دستيکيف مجلسي 94setkif-polkifkif-dasti

محصولات ویژه

برق گرفتگی

مقدمه:

انرژی الکتریکی با توجه فوایدی که دارد ،مصرف آن هر روز بیشتر میشود. و باید در نظر گرفت که کنار این فواید خطراتی هم به دنبال دارد.

همانطور که میدانید ۷۰ درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است و آب رسانای خوبی برای جریان برق است. وقتی که قسمتی از بدن با در جریان مدار الکتریکی قرار میگیرد ،برق از آن عبور میکند که با توجه به مقدار ولتاژ ، مقدار جریان ، مسیری که برق از بدن عبور میکند ، خیس یا خشک بودن بدن و موارد دیگر ،مقدار خطرات کاهش یا افزایش می یابد.

برای کاهش خطرات احتمالی برای برقکاری در ساختمان با برقکار ساختمان اصفهان تماس بگیرید.

برق گرفتگی اخبار اجتماعی اخبار حوادث

شوک الکتریکی:

زمانی این اتفاق رخ میدهد که شخص با یک منبع الکتریکی تماس داشته باشد. در این حالت برق از یک قسمت وارد بدن میشود که به این حالت شوک الکتریکی میگویند.که گاهی بر اثر این شوک بدن بیهوش میشود. شوک الکتریکی دو حالت دارد .

۱٫آستانه احساس: وقتی جریان برق کم باشد فقط بدن احساس میکند برق گرفتگی میکند.

۲٫آستانه انقباض: جریان برق زیاد باشد و عضلات منقبض شوند. که برای هر قسمت از بدن این مقدار ولتاژ متفاوت است.

عوارض برق گرفتگی:

سوختگی: یکی از شایع ترین علائم برق گرفتگی ، سوختگی در محل ورود برق یا محل خروج برق از بدن می باشد. که مقدار و نوع سوختگی بستگی به مقدار ولتاژ ، مدت زمانی که برق در بدن بوده و… دارد.

عوارض در اندامها: به دلیل اینکه برق به عصب های بدن آسیب رسانده و از آنها عبور کرده برای آنها عوارضی به وجود می آورد که به دو حالت تقسیم میشود. در حالت معمولی و اگر شدت برق گرفتگی کم باشد حالت گزگز کردن دست و پا به وجود می آید. و در حالت شدید به مرور زمان دچار فلج شدن دست و پا میشود.

تاثیر در قلب: اثراتی که برق گرفتگی بر قلب میگذارد در حالت کم ، قلب را دچار تپش چند برابر حالت عادی میکند و در حالت برق گرفتگی شدید امکان ایست قلبی وجود دارد. ایست قلبی فرد را دچار تنگی نفس میکند که باید سریعا به او تنفس مصنوعی داد.

برق گرفتگی اخبار اجتماعی اخبار حوادث

فواید برق گرفتگی:

۱٫تقویت حافظه: تحقیقات نشان میدهد که عبور جریان برق از قسمتهای خاصی از مغز باعث تقویت مغز میشود. که حتی گاهی برای درمان بیمارهای سکته مغزی و یا کسانی که مشکل یاد گیری دارند کاربرد دارد.

به گفته ی دانشمندان مغز برای یادگیری اطلاعات جدید مانند ریاضی نیاز به شوک و تحریک دارد. شوک الکتریک خفیف به مغز نه تنها باعث یاد گیری ریاضی بلکه زبان و توجه و همچنین قدرت تصمیم گیری را نیز بهبود میبخشد.

۲٫انقباض عضلات: برای بازسازی عضلات و درمان آسیب های عضلانی از تحریک الکتریکی عضلات استفاده میشود.به این صورت که با تحریک الکتریکی باعث انقباض عضلات شده و اگر به صورت منظم این کار انجام شود موجب تقویت عضلات میشود. همچنین برای درمان درد و تورم پا استفاده میشود.

کمک به شخص برق گرفته:

برای کمک به فردی که دچار برق گرفتگی شده است باید خیلی مراقب باشید تا خودتان دچار برق گرفتگی نشوید. اگر سیم برق فشار قوی روی زمین افتاده نباید نزدیک شوید و اولین کار باید با برقکار اصفهان و شرکت برق تماس بگیرید. تا برق منطقه را قطع کند.

برق گرفتگی اخبار اجتماعی اخبار حوادث

اگر در منزل اتفاق افتاد باید سریعا کنتور برق را قطع کنید. باید سعی کنید به فرد مسدوم نزدیک شوید و با ابزار نارسا مثل چوب و پلاستیک فرد را از منبع برق جدا کنید.

اگر احساس مور مور شدن داشتید نزدیک نشوید .فورا یکی از پاها را بالا بگیرید و برگردید .خطرناکترین حالت برق گرفتگی زمانی است که برق از یک دست وارد و از دست دیگر خارج میشود.

منبع : عصر اصفهان

 

More from my site


مطالب پیشنهادی:

ارسال نظر به "برق گرفتگی"
مدل مانتو
  مدل های جدید مانتو زنانهModel mantoمانتو دخترانه 2016mantoمانتو دخترانهManto 2016Manto 2016manto 95Mantomanto iraniManto95Manto 94Manto fمانتو کره ايمانتو کوکيmanto 2015Manto94مانتو ترکي 94مدل های مانتو 2015مانتو اسلامي
مدل شال وروسری
  روسريمانتو تابستانیشال مجلسيمدل شال مهمونیمدل شال زنانه 94مدل روسری ترکی 94مدل شال زنانه 94مدل شال وروسری 94مدل شال زنانه 2015روسری زنانه 2015
مدل کیف و کفش زنانه
  setmodel-sandalsandalمدل های کفش مجلسی زنانه 94مدل کفش زنانه 94، کفش مجلسی دخترانه 2015، مدل کفش رنگ 2015، کفش زنانه رنگ 94