ارزش کنجد و روغن کنجد


مدل تونیک زنانه
  سارافون بارداری 94sarafoonمدل سارافن بارداریمدل های جدید تونیک 2015مدل مانتو تونیکی 2015مدل تونیک عروس 2015
مدل موی زنانه
طلا وزیورآلات زنانه
  بدلیجات ارزان قیمت
مدل بلوز زنانه
  مدل لباس ، لباس مجلسی زنانه ، مدل های شیک لباس مهمونی دخترانه ، طرح های شیک لباس مجلسی 94مدل بلوز زنانه
گالری کیف زنانه

محصولات ویژه

ارزش کنجد و روغن کنجد

» دسته بندی ها: تغذیه سالم

دانه های روغنی بی شمار هستند یکی از این دانه های روغنی که بسیار زیاد طرفدار دارد ، دانه های کنجد است که در رنگ های مختلفی وجود دارد ولی رنگ سفید آن بسیار مرغوب است .

کنجد ترکیبی از اسید های چرب اشباع نشده است که از چربی ، پروتئین ، مواد معدنی و کربوهیدرات ساخته شده است این دانه ی روغنی غنی از  ویتامین های مفیدی مانند ویتامین E وB دارد ، همچنین سرشار از مواد معدنی است .

مبداء اصلی دانه ی کنجد کشورهندوستان است اما اگر بخواهیم نام کشوری را ذکر کنیم که در تولید روغن بسیار فعال است می توانیم نام چین را نام ببریم ، کشت کنجد بیشتر در مناطق گرمسیر انجام می گیرد و تا یک متر هم رشد می کند .

ارزش کنجد و روغن کنجد تغذیه سالم

کنجد دارای مواد مغذی بسیار زیادی است و برای آن خاصیت های زیادی وجود دارد چرا که این دانه ها سرشار از مواد پروتئینی زیادی می باشد  و چون سرشار از آهن هستند برای رفع خستگی و کم خونی بسیار تاثیرگذار است و توصیه می شود که افرادی که کم خون هستند و فقر آهن دارند روزانه کنجد ، این ماده ی مغذی را مصرف کنند ، همچنین اکثر متخصصان تغذیه خوردن روزانه ی کنجد را به خانم های باردار توصیه می کنند .

نکته ایی که در مورد کنجد باید ذکر کنیم این است که کنجد نه تنها چربی خون را زیاد نمی کند بلکه کلسترول های بد خون را هم کاهش می دهد علاوه بر این باعث افزایش کلسترول خوب در بدن خواهد شد .

به دلیل اینکه دانه های کنجد سرشار از کلسیم است برای افرادی که نمی توانند شیر مصرف کنند جایگزین خوبی است .

این روزها با آمدن دستگاه روغن گیری کنجد می توان از روغن گنجد برای سرخ کردن استفاده کرد و بسیاری از غذاها را با استفاده از روغن کنجد درست کرد .

ارزش کنجد و روغن کنجد تغذیه سالم

تمام این خاصیت هایی فروانی که برای روغن کنجد و خود کنجد وجود دارد سبب شده است که متقاضی برای کنجد و روغن کنجد که به وسیله ی دستگاه روغن کشی تهیه می شود بسیار بالا رود با توجه به این که روغن کنجد بو  و مزه ی مطبوعی دارد و برا ی تهیه انواع سالاد ، طبخ غذاهای مختلف و سرخ کردن به کار می رود و برای سلامتی بدن مفید است و در درمان و یهبودی بیماری هایی مانند پارکینسون موثر است همه ی این ها دلیلی قانع کننده است که کنجد و روغن کنجد در برنامه ی غذایی خانوار ها قرار بگیرد .

 

 

More from my site


مطالب پیشنهادی:

ارسال نظر به "ارزش کنجد و روغن کنجد"
مدل مانتو
  مدل های جدید مانتو زنانهمانتو دخترانه 2016مانتو دخترانهManto 2016Manto 2016
مدل شال وروسری
  مدل شال مهمونیمدل شال زنانه 94مدل روسری ترکی 94مدل شال زنانه 94مدل شال وروسری 94مدل شال زنانه 2015روسری زنانه 2015
مدل کیف و کفش زنانه
  مدل های کفش مجلسی زنانه 94مدل کفش زنانه 94، کفش مجلسی دخترانه 2015، مدل کفش رنگ 2015، کفش زنانه رنگ 94